مقالات

شستشوی سطوح سرامیکی و سطوح چوبی و سایر سطوح

بهترین راه برای جلوگیری از به وجود آمدن لکه های سخت و پاک نشدنی روی سرامیک ها شستوی آن ها به طور مداوم است. برای تمیزکردن سرامیک با یک اسفنج خیس آن را از بین ببرید.

تمیز کردن سرامیک و انواع کف ها در خانه با ترفندی های جالب:

هیچ چیز لذت بیشتری از رفتن به خانه و لذت بردن از پا گذاشتن بر روی کفی پاک و براق نیست. برعکس کف های کثیف احساس ناخوشایندی را به ما منتقل می کنند حتی اگر کف منزل شما از جنس یا سبک مورد علاقه شما نباشند، اما کفهای شیک و تمیز میتوانند جزئیاتی را به شما نشان دهند که شاید دیوانه وار به نظر زیبا به نظر بیایند.

تمیز کردن کف خانه از هر نوع جنسی:

کف ها کاملا بخشی از دکور خانه هستند اگر بتوانید آنها را زیبا نگه دارید، بدون نیاز به تغییر و یا سرمایه گذاری زیادی، یک خانه بصری جذاب خواهید داشت. برای نگه داشتن کف های براق، باید بدانید که کف شما:چوب، گرانیت، کاشی های سرامیکی، و غیره است. چگونه از کف پوش ها حفاظت کردن بستگی به جنس کف دارد.

کف پوش های درخشان چوبی:

اگر بخواهید کف های چوبی خود را زیبا و براق نگه دارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از پدهای چسبی برای همه ی مبلمان (صندلی ها، میزها، تخت ها و …) استفاده کنید. با استفاده از این پدها، هنگامی که شما مبلمان را در اطراف حرکت می دهید، از خراش ممکن روی کف پوش ها جلوگیری می کند. آنها ایده فوق العاده ای برای صندلی های ناهار خوری هستند و همچنین میتوان برای قطعات سنگین تر مورد استفاده قرار داد. چوب ماده ای است که نیاز به پولیش شدن در زمان های مختلف دارد، زیرا چوب تمایلی به تیره شدن و نرم شدم پیدا می کند. این به ویژه در موارد انباشت گرد و غبار، رطوبت، تماس و ضربه با سطوح دیگر صادق است برای حفظ آنها، باید مطمئن باشید که هرگز از مواد تمیزکننده ای استفاده نمی کنید که می تواند چوب را خراش دهند. برای کف پوش های زیبایی که طولانی تر عمر می کنند، یادداشت های ذهنی خود را از روش های آسان برای پیدا کردن محصولات کاملا طبیعی را استفاده کنید.هنگام تمیز کردن، ما نباید از آب زیاد و یا تمیز کننده ها استفاده کنیم، زیرا رطوبت می تواند به چوب آسیب برساند. بنابراین، از این مواد زیاد استفاده نکنید. پس از آن، هنگامی که کف پوش ها کاملا خشک شدند، یک لایه واکس یا لاک الکل به کف چوبی خود بزنید. انجام این کار باعث کاهش خسارتها و آسیب هایی که در گذشته دیده، میشود و در عین حال از وقوع آنها در آینده جلوگیری می کند.

پاکسازی کف خانه با مواد شوینده به راحتی !   

مواد لازم برای پاک کردن کف پوش های درخشان چوبی

 • آب (3 لیتر)
 • سطل آب
 • سرکه (10 میلی لیتر)
 • آب لیمو (5 میلی لیتر)
 • روغن زیتون (30 میلی لیتر) اختیاری
 • جارو (ما توصیه می کنیم که از جاروبرقی استفاده کنید).

دستورالعمل برای تمیز کردن کف پوش های درخشان چوبی

اول، تمام گرد و غبار را از کف پاک کنید. به منظور انجام این کار، بهترین کار استفاده از جارو برقی است. با این حال، شما می توانید بین جارو دستی یا برقی، یکی را انتخاب کنید.3 لیتر آب و سرکه را داخل سطل بریزید. مایعات را با هم مخلوط کنید.آب لیمو و روغن زیتون را به سطل اضافه کنید.گردگیر را در سطل بگذارید تا کامل خیس شود، مطمعن شوید که کاملا خیس شده است.بعد، فشار دهید تاآب اضافی خارج شود.کفپوش ها را تمیز کنید و بعد خشک کنید.

کفپوش کاشی سرامیکی:

کاشی های سرامیکی محبوب ترین گزینه کف پوش در این روزها هستند ؛ این کاشی های سرامیکی مزایای زیادی دارند که شامل این واقعیت است که تمیز کردن آنها بسیار آسان است. آنها برای هر محیطی مناسب هستند و برای آشپزخانه و حمام بهترین گزینه اند. کاشی ها نیز در بسیاری از اشکال، رنگ و بافت موجود هستند.اگر از ترفندی ما ذکر کرده ایم استفاده کنید، قادر خواهید بود تا کف پوش های خود را به راحتی و با صرفه جویی در بودجه خود ، به زیبایی نگه دارید. از دو عنصر که احتمالا از فبل در خانه داشته اید، استفاده می کنیم،اگر هم در خانه ندارید، به راحتی میتوانید آنها را تهیه کنید. اولین ماده سرکه سیب است که به طور طبیعی معطر است و ضد عفونی کننده کف را به عهده می گیرد. بکینگ پودر، دومی است. بکینگ پودر یک سفید کننده طبیعی شگفت انگیز است و به شما کمک می کند که کف خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنید.

مواد لازم برای تمیز کردن کفپوش کاشی سرامیکی

 • جارو
 • 1 پارچه
 • سطل
 • کهنه
 • آب تمیز (3 لیتر)
 • سرکه سیب (3 میلی لیتر)
 • بکینگ پودر (1 گرم)

دستورالعمل برای تمیز کردن کفپوش کاشی سرامیکی

اول، کل کف را از هر گونه گرد و غبار پاک کنید.3لیتر آب را در سطل بریزید.بکینگ پودر را اضافه کنید و مخلوط کنید تا حل شود سپس، سرکه را به مخلوط اضافه کنید.پارچه را در مخلوط فرو ببرسد و کف را تمیز کنید.دوباره، پارچه را در مخلوط بشویید و مطمئن شوید که آب اضافی را با فشار خارج میکنید. کل کف را بشویید.اجازه دهید تا کاشی ها خشک شوند.

تمیز کردن لکه ها بر روی سرامیک و سطوح مختلف

کاشی های چینی براق

کاشی های چینی به طور طبیعی درخشش دارند. بنابراین، وسواسی بر زیاد تمیز کردن آنها نداشته باشید. آنها بسیار مقاوم هستند و در اندازه بزرگی هستند. به عنوان یک نتیجه، آنها برای تمیز نگه داشتن ساده ترین گزینه هستند، زیرا فضای کمی بین هر کاشی وجود دارد. برای حفظ آنها در شرایطی عالی، سعی کنید ترفندهای ما را برای کاشی های چینی استفاده کنید:

مواد لازم برای پاک کردن کاشی های چینی براق

 • سطل
 • آب پاک (3 لیتر)
 • گردگیر
 • جارو دستی یا برقی
 • مواد شوینده یا مایع صابون مایع (3 میلی لیتر) یکی از بهترین مواد شوینده سطوح سرامیکی مایع و جرم گگیر رخشا می باشد.

دستورالعمل تمیز کردن کاشی های چینی براق

هر ردی کثیفی را با جارو دستی یا برقی پاک کنید.آب و مواد شوینده را در سطل باهم مخلوط کنید.صبر کنید تا تمام صابون به طور کامل حل شود.گردگیر را در سطل قرار دهید تا کامل خیس شود و بعد آب اضافی اش را بگیرید.کل کف را با گردگیر بشورید و اجازه دهید تا خشک شود.هر زمان که نیاز بود، تکرار کنید.

کفپوش های سیمانی

در اصل، کفپوش سیمان فقط دارای کاربردهای صنعتی هستند. با این حال، این روزها، آنها در دکور خانه ها نیز میتوانند بسیار زیبا باشند. هرچند این کف پوش ها کاملا درخشان نیستند، اما شما هنوز هم می توانید مراقبت ویژه ای برای آنها داشته باشید. مراقب باشید از مواد و وسایل زبر و اسیدی روی کف سیمانی استفاده نکنید. فقط با استفاده از آب و صابون خنثی، شما می توانید کف را کاملا زیبا کنید.

مواد لازم تمیز کردن کفپوش های سیمانی

 • جارو
 • گردگیر
 • آب تمیز
 • سطل
 • صابون خنثی (3 میلی لیتر) اختیاری

دستورالعمل تمیز کردن کفپوش های سیمانی

تمام گرد و غبار را با جارو پاک کنید.آب و صابون را در سطل بریزید و باهم مخلوط کنید.گردگیر را در داخل سطل بگذارید و آب اضافی اش را بگیرید. کل کف را با گردگیر خیس بشورید.اجازه دهید تا خشک شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *