خبر

گروه مدیریت صنعت شوینده ایران در کازان روسیه: گامی بلند در جهت توسعه صادرات

هلدینگ مدیریت صنعت شوینده، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فعالان صنعت شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران، با حضور فعال در پانزدهمین اجلاس بین المللی اقتصادی و نمایشگاه حلال کازان روسیه، توانمندی‌ها و دستاوردهای خود را به معرض دید بازدیدکنندگان و فعالان اقتصادی این حوزه گذاشت.

در این رویداد مهم که از 26 تا 28 اردیبهشت ماه در شهر کازان روسیه برگزار شد، شرکت‌های تابعه هلدینگ شامل پاکسان، گلتاش، ساینا و مروارید هامون با ارائه طیف متنوعی از محصولات شوینده و بهداشتی، حضوری پررنگ داشتند.

حمیدرضا حقی، مدیرعامل شوینده، در این خصوص اظهار داشت: حضور در این نمایشگاه فرصتی ارزشمند برای معرفی برندها و محصولات ایرانی به بازارهای جدید و توسعه روابط تجاری با شرکای خارجی فراهم کرد. مذاکرات متعددی با فعالان اقتصادی از کشورهای مختلف انجام شد که امیدواریم منجر به افزایش صادرات محصولات ایرانی و حضور پررنگ‌تر برندهای ایرانی در بازارهای بین‌المللی شود.

وی افزود اولین محموله از مایعات شوینده شرکت ساینا به روسیه در هفته آتی ارسال خواهد شد که نقطه عطفی در توسعه صادرات این محصول به این کشور محسوب‌می‌شود.

علاوه بر حضور در نمایشگاه، هلدینگ مدیریت صنعت شوینده جلسات متعددی با مقامات دولتی و بخش خصوصی روسیه برگزار کرد. در این جلسات، طرفین در خصوص زمینه‌های همکاری دوجانبه در حوزه‌های مختلف از جمله صادرات، سرمایه‌گذاری و تبادل فناوری بحث و رایزنی کردند.

دیدار با دکتر جلالی، سفیر محترم ایران در روسیه و مقامات دولتی تاتارستان از دیگر برنامه‌های هلدینگ در این سفر بود. در این دیدارها، ظرفیت تولید شوینده در ایران و پتانسیل‌های مازاد تولید در شرکت‌های تابعه هلدینگ به اطلاع مقامات حاضر رسانده شد.

همچنین باقری کنی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه از نمایشگاه بازدید و در در جریان کم و کیف نمایشگاه قرار گرفت.

حضور پررنگ هلدینگ مدیریت صنعت شوینده در پانزدهمین اجلاس بین المللی اقتصادی و نمایشگاه حلال کازان روسیه، نشان‌دهنده عزم این مجموعه برای توسعه صادرات و حضور در بازارهای جهانی است. بدون شک، این حضور منجر به معرفی بیشتر برندهای ایرانی به بازارهای بین‌المللی و افزایش سهم ایران در تجارت جهانی شوینده و بهداشتی خواهد شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *