خبر

مجید محسنی مجد، مدیرعامل وبشهر

کنترل هیجان بورس با انتخاب درست سهامداران خرد مهار شدنی است.

سهام داری بلند مدت ، بهره مندی از دانش مالی و پرهیز از رفتارهای هیجانی لازمه پایداری بازار سرمایه و کسب انتفاع سهامداران در بازار سرمایه است.

به گزارش بیدنا، مجید محسنی مجد، مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر با توجه به رفتارهای هیجانی در بازار سرمایه که موجب شکل گیری صفوف فروش و منفی شدن بازار شد، گفت: تغییر روند در بازار و نوسانات جزء ذات جداناپذیر بازار بورس است و افرادی که ورود پیدا می کنند باید این موضوعات را در نظر داشته باشند و بدون تحلیل و منطق درست تحث تاثیرات جو بازار قرار نگیرند و رفتار هیجانی از خود نشان ندهند که طبعات ناشی از آن بسیار گسترده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر با بیان نرخ تورم ارزش دلار، ارزش جایگزینی دارایی ها، رفتار بازارهای موازی و غیره و همچنین عدم تغییر قابل توجه در آنها افزود: این ریزش ها بیشتر ناشی از غلبه احساسات بر منطق سهامداران خرد بوده است. در این شرایط هلدینگ توسعه صنایع بهشهر یکی از قدیمی ترین بنگاههای اقتصادی و فعال در صنایع کلیدی و تاثیر گذار کشور با دارا بودن یازده شرکت بورسی و فرابورسی حضور فعالی در حمایت از بازار داشته است و شواهد آن نیز برای آنهایی که با این سهم سالیان سال آشنا هستند و همراه بودند قابل درک است.

محسنی مجد در ادامه گفت: طی روزهای اخیر ما در حمایت از سهام ارزشمند شرکت های تابع خود، اقدام به تجهیز منابع کردیم و در حدود ۷۰۰ میلیارد ریال از سهام شرکت های تابعه را خریداری و با اطمینان عرض می کنم که این آمادگی وجود دارد در صورت نیاز منابع بیشتری را تجهیز کرده برای حمایت از سهام شرکت های تابعه توسعه صنایع بهشهر، لذا به سهامداران عزیز پیشنهاد می شود از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند و نسبت به اتفاقات اخیر هوشمندانه تر رفتار کنند. که در اینصورت معاملات روان خواهد شد و با افزایش حجم معاملات و بازگشت سرمایه ها به بازار ارزش دارائی های آنها حفظ و در بلند مدت کسب انتفاع خواهند کرد.

مدیرعامل وبشهر با تاکید بر اینکه مشکلات اقتصادی به دلیل شیوع کرونا دوچندان شده است، اظهار کرد: کرونا و مشکلاتی که برای اقتصاد کشورها ایجاد کرده است، در نهایت در بازه زمانی کوتاه رفع می شود و بازگشت به شرایط عادی اقتصاد دنیا و اقتصاد ایران نقش ویژه بازار سرمایه در تجهیز منابع مالی را پررنگ تر می کند. ما نیز در شرکت های تولید این نگاه را داریم تا از حداکثر ظرفیت بهره مند شویم برای سلامت جامعه و انجام درست کار در جهت حفظ حقوق صاحبان سهام.

محسنی مجد خاطر نشان کرد: با عنایت به اقدامات موثر بعمل آمده در برخی از شرکت های تابعه این هلدینگ و رشد ارزش خالص دارایی های آنها از جمله برنامه ریزی برای بورسی نمودن شرکت های به پخش و مروارید هامون، سودآوری بانک اقتصاد نوین و برنامه ریزی برای اصلاح پرتفوی این شرکت، چشم انداز امید بخشی برای گروه توسعه صنایع بهشهر را متصور هستیم.

وی با بیان خروج بانک اقتصاد نوین از زیان ۲۰۰ میلیارد تومانی سال گذشته و رسیدن به سود صد میلیارد تومانی سه ماهه سال جاری، گفت: این اتفاق نوید بخش تحولاتی بزرک در اولین بانک خصوصی ایران را دارد. و طبیعتا به عنوان سهامدار عمده این بانک تمام تلاش خود و حمایمان را از شرکت های بورسی داریم و کمک خواهیم کرد برای رسیدن به اهداف و دستاوردهای بیشتر.

مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر همچنین با اشاره برنامه ریزی صورت گرفته در جهت اصلاح ساختار سرمایه شرکت های تابعه وبشهر افزود: در آینده ای نزدیک شاهد افزایش سرمایه سنگین در بهپاک، مارگارین، قند نیشابور و شکر شاهرود، به پخش، توسعه صنایع غذایی به پخش و شرکت های گروه شوینده خواهیم بود که اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته و اقدامات اجرایی در حال انجام است. این اصلاح سبب خواهد شد توان شرکت ها برای افزایش سقف تسهیلات خود و بهره مندی از منابع مالی بیشتر برای نوسازی و توسعه خطوط تولید دغدغه ای نداشته باشند ولذا با این اقدام شاهد افزایش سرمایه نقدی منابع مالی جدیدی به شرکت ها خواهیم بود که منجر به تقویت بنیه مالی و توسعه پایدار آنها خواهد بود

منبع خبر : بورس 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *